Mikropale
Mikropale wykorzystuje się podczas robót przygotowujących podłoże do stworzenia fundamentów, w przypadku gdy grunt jest mało nośny, bardzo nachylony lub występuje wysoki poziom wód gruntowych. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie fundamentu na palach. Dzięki zastosowaniu mikropali możemy skutecznie wzmocnić podłoże pod fundamentami budowli, które już istnieją lub dopiero są w fazie projektowania. Przeciętna średnica mikropali wynosi od 42 mm do 300 mm, co umożliwia przeniesienie obciążeń głębiej, w dalsze warstwy gruntu. Dokładna konstrukcja mikropala uzależniona jest od tego, jaką funkcję ma pełnić, a dzięki wielorakim rodzajom zbrojenia bez trudu możemy dokonać optymalnego wyboru.
Mikropale iniekcyjne
Mikropale iniekcyjne umieszcza się bezpośrednio w gruncie. Dzięki dużej elastyczności w ich stosowaniu, można używać ich jako uzupełnienie innych metod zabezpieczenia terenu a także w przypadku prac przy już posadowionych budynkach. Mikropale iniekcyjne są często wzmacnianie zbrojeniem. W przypadku mikropali mamy do czynienia z fundamentem głębokim, gdyż dzięki palom sięgającym w głąb gruntu ciężar budynku jest przeniesiony na jego bardziej wytrzymałe warstwy. Mikropale iniekcyjne są dobrym rozwiązaniem przy budowie domów jednorodzinnych, gdyż nie wiążą się one zwykle z dużymi obciążeniami. Wykonujemy również pale CFA, kolumny DSM i pale wiercone.
Zalety mikropali
Zalety mikropali, które oferujemy to szeroki wybór ich wymiarów i średnic. Jest to również rozwiązanie ekonomiczne. Do ich wykonania potrzeba lekkiego sprzętu i można wykorzystać je w czasie prac przy istniejących budowlach oraz przy mostach. Warto zaznaczyć, że mikropale iniekcyjne wyróżniają się wysoką nośnością. Oferujemy odpowiedni dobór pośród pali: samowiercących, wciskanych i wkręcanych. Wybieramy te, które najlepiej będą pasować do wykonywanych przez Państwa prac. Ceny wykonania tego elementu są dosyć zróżnicowane, ze względu na różnorodne warunki miejscowe i geologiczne, a także różną zawartość stali.